לחזור בתשובה בכל יום מחדש\יעל מלכא

לחזור בתשובה על יום מחדש

כשחזרתי בתשובה, לא ידעתי שחזרתי בתשובה.

מצחיק לומר זאת, אבל מצאתי את עצמי שומרת שבת, מתלבשת בצניעות, הולכת לבית הכנסת והכל מבלי שבכלל התכוונתי. הרי אני ודת – זה כרחוק מזרח ממערב. מה פתאום? אני אהיה אחת מהם? חס ושלום.

אבל לא, לא חיפשתי להיות אחת מקבוצה כלשהי. להיפך, ההתבדלות והבדידות הן חברותי הקרובות. אבל מצאתי את אבא. כן, אבא שבשמים, שיש לו כל כך הרבה ילדים (בן פורת יוסף), אבל גורם לי להרגיש בת יחידה – כפי שהתרגלתי כל חיי. גורם לי לאהוב – אהבה שאינה תלויה בדבר – את הכל: את עצמי, את הסביבה, את הכאב הנלווה לעיתים, את היסורים. גורם לי לצאת מהבועה שהרגשתי כל חיי שאני נמצאת בה. גורם לי להתעורר.

איזה אושר. אהבה אמיתית. זה לא מעניין אותי אם יש דתיים מחופשים (ויש), ואם יש צביעות וחנופה (ויש) – כי לא חזרתי בתשובה בשביל אף אחד. רק בשבילי – ובשבילי זה בעצם בשבילו… בשביל אבא שלי שבשמים.

לשמחתי, אני נמצאת היום במקום שלא חשבתי שאהיה בו. לא תארתי לעצמי, לא דמיינתי, כל התיאורים מתאימים. אני עולה ונופלת, עולה ונופלת, אך ממשיכה. כי יש מישהו שנותן לי יד. שמרים אותי ומרומם אותי כל פעם מחדש. הוא שלח לי כל כך הרבה מתנות: בעל, ילדים, בריאות, שמחה ועוד ועוד. השבח לאל.

אך לצערי, אני נתקלת באטימות, בשנאת חינם, בהונאת דברים , לשון הרע, אנשים ש"חוזרים בשאלה" (יש מושגים שלעולם לא אבין…) ולמה? כי התאכזבו מאנשים אחרים. נתקלו בצביעות ובשקרים. נכון, זה קשה מאוד. יש חומות בצורות שמאוד קשה לשבור. אבל, אנו מנסים לשבור בכח. לא באהבה.

אני תמיד אומרת לנשים שפונות אלי – שמי שחזר בתשובה בשביל אנשים אחרים, או כדי להוכיח משהו למישהו – ספק אם יעמוד במבחן התשובה. התשובה האמיתית. אבל מי שחזר בשביל בורא עולם – בשביל האהבה שאינה תלויה בדבר, אז גם התשובה שלו אינה תלויה בדבר ולא תהיה כל כך חסרת יציבות ומטלטלת כאוניה בים סוער.

לא לשכוח מי הקברניט, של מי האוניה וגם של מי הגלים הסוערים…

 

בכל אופן, אני משתדלת בכל יום לבקש מבורא עולם שיעזור לי לחזור בתשובה. כי התשובה לעולם לא נגמרת. זהו סולם גבוה מאד. אבל לוקחים כל יום מחדש. לא מעמיסים על הכתפים את כל השנה, הרבעון, החודש ואפילו לא השבוע. כל יום מחדש. ואז קל בלב וקל בנשמה.

 

בברכת הצלחה,

יעל מלכא